čtvrtek 11. listopadu 2010

Jak se správně namotivovat?

Tušil jsem, že bude těžké pracovat z domova. Počítal jsem s problémy, které nastanou. Odstínění se od lidí, nedostatek pevných bodů jako ohraničená pracovní doba či přesně vyhrazený čas na oběd.

Říkal jsem si, že o všech těchto problémech vím a počítám s nimi. Teprve realita mi ale ukazuje jak moc těžké to opravdu je. Jak moc je rutina důležitá. Jde ovšem o to jak silnou vůli máte a jak si rutinu zařídíte!

Většině lidí vyhovuje pracovat hned po ránu, kdy mají nejvíce síly a nejsou zamořeni mailovými zprávami a jinou komunikací. Vyhradí si tedy dopoledne na vyřešení nejdůležitějších úkolů dne a teprve v odpoledních hodinách se věnují méně náročné, ale o to zábavnější práci.

Já jsem zjistil, že u mě to takto nefunguje. Nemám problém pracovat do noci, mám ale problém přesvědčit se k práci hned od rána. Nemám problém vstát, ale začít fungovat!

Proto jsem si hned v prvních dnech tohoto nového života určil pevné denní body a činnosti, které musím a hlavně chci udělat. Je mi jedno v jakou denní dobu je skutečně dokončím - hlavní je, je dokončit! Já jsem si udělal malou nástěnku, kde mám před sebou následujících 14 dnů a postupně si v ní škrtám denní úkoly. Je totiž pěkné vidět co všechno jste již udělali. Kromě nástěnky používám i elektronický úkolovník DoIt.im - v něm mám drobnější úkoly, které průběžně začleňuji a dodělávám. Je fajn sledovat jak se seznam práce postupně zeštíhluje :) To je totiž ta největší motivace!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?