neděle 28. listopadu 2010

Jak to vypadá na pracovním úřadě?

Jako všude jinde na úřadech. Máčknete si lístek na pořadí, vyjede vám číslo, které je od aktuálního čísla vzdálené jako Měsíc od Země. Čekáte, pozorujete a posloucháte. Kdo si myslí, že je v přeplněné místnosti plné uchazečů o práci (nebo jen o podporu) nuda, festovně se mýlí :)

Moje první návštěva PÚ trvala asi hodinku a půl. Z toho jsem čekal hodinu dvacet. 10 minut se mi věnovala příjemná slečna/paní - toto není ironie - byla opravdu příjemná. Pokud chcete poznat nepříjemnou paní, zajděte si na magistrát vyměnit řidičák! Jelikož jsem si vstupní formuláře připravil a odeslal elektronicky, nemusel jsem je pracně vyplňovat na místě a byl jsem tak oprostěn jakékoliv mozkové zátěži. To se ovšem o většině přítomných říci nedá.

Mysleli jste si někdy, že musíte být uplně mimo, když nedokážete správně vyplnit adresu bydliště nebo národnost? Buďte v klidu, to bylo jistě dáno vystresovanou situací na dopravně-správním inspektorátu. Jestli se chcete uklidnit, zajděte se podívat na ÚP. Zjistíte, že jste v pořádku!

Umíte abecedu? Pak jste v pohodě. Pro jistotu si jí alespoň v duchu přeříkejte a můžete vyrazit. Aby vás nezaskočila poznámka, že kohož příjmení začíná R až U může jít do druhého patra k paní XY. Abyste pak nedopadli jako několik jedinců, kteří se pak zoufale ptali co oni, když začínají na P :) (A já to nebyl!)

Ano, je pravda, že z PÚ si můžu dělat legraci. Není mi 50 a umím něco málo s počítačem. Berte to jen jako pohled pod pokličku, který vám vřele doporučuji. Uděláte si tak pěkný úsudek o tom proč a kam mizí státní peníze. 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?