pondělí 1. listopadu 2010

Předěl dosavadního života?

Tím, že jsem sekl s dosavadním způsobem života jsem se vzdal kousku sama sebe. Můj dosavadní smysl existence spočíval v budování nějaké kariéry... Nastoupil jsem do perspektivní firmy a snažil se posouvat dál a dál. Najednou jsem si uvědomil, že jsem ve firmě začal 5. rok a nic velkého se nestalo. Ano, měl jsem "našlápnuto", ale kam? Být koder je fajn, ale není to něco, co bych chtěl nebo mohl dělat na věky...
Když jsem přemýšlel co jsem za ty léta udělal, co po mě zůstalo a co mi dělá radost, zjistil jsem, že toho moc není. Projekty na kterých jsem nechal roky života se postupně předělávají a prakticky se tím ničí co jsem budoval. Práce, která mě před pěti lety naplňovala mě najednou dusí a nepřináší mi žádnou radost.

Proto jsem si řekl dost. Je na čase něco změnit. Už jen ta myšlenka na samotnou změnu mě děsně nakopla. A to, že jsem to opravdu udělal mě těší čím dál tím více.

A co mělo být myšlenkou článku?

Zvolit si imaginární most nebo dělící čáru a přetnout tak dosavadní život. Může to být dovolená v Thaisku nebo pár dní na lyžích. U mě to byl DOC DREAM v Jihlavě, kde jsem se konečně "probudil". Hlavní je mít pro sebe nějaký čas a alespoň chvíli se zase věnovat tomu co nás baví. Teď už vím, že jsem udělal dobře!

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?