pátek 24. prosince 2010

Kapr za 65,- a vysněný rok 11

Konečně končí ty stresové dny. Kapr je na talíři a dárky pod stromkem. Nepamatuji si přesně jak to bylo minulý rok s prodejem kaprů, ale letos mě celkem pobavil obchodní model prodávajících. U nás na Vinohradech byli prodávající takřka v každé ulici a tak si slušně konkurovali. Nejednalo se tady o stejného dodavatele. Prodávali se zde třebonští kapři, kapři odtud i odjinud. A jak si s tím obchodníci poradili?

Každým dnem se cena za kilo kapra snižovala. 23. prosince už bylo v jedné ulici kilo za 65 Kč, kdežto jinde za 79,- Někde musel být zakopaný kapr. A byl :) Když jsem si totiž stánky prošel a trochu se porozhlédl, vše mi pěkně došlo. Ono se totiž na většině míst účtovalo úplně všechno. Tedy vykuchání (20,-), odstranění šupin (15,-), odstranění ploutví (5,-), usmrcení (5,-), igelitka (5,-)... Takže oproti stánku vedle, kde bylo usmrcení v ceně, zde nakonec dvou kilový kapr vyšel na 230 korun :)

Co jsem tím chtěl vlastně říci? Že konkurenční boj a offline prodej se náramně podobá prodeji online služeb a pěkně se nám stírají offline-online rozdíly...Vzal bych si tento hosting a k tomu 200mb prostoru, 10 emailů, 2 databáze, cron a antivir... děkuji!

Ať se nám všem podaří rok 11 tak jak si přejeme... 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?