středa 27. dubna 2011

Hledáte jednoduchý (ne)wysiwyg editor?

Pro potřeby jednoduchého formátování vkládaného textu v naší aplikaci na řízení projektů a lidských zdrojů - Projectial.com jsem hledal řešení v podobě hotové wysivyg komponenty. Klasiky jako TinyMCE nebo CKEditor jsem pro přílišnou robustnost rovnou zavrhl.

Potřebovali jsme něco jednoduchého, škálovatelného a malého. Po několika pokusech a implementacích nejrůznějších editorů jsme se rozhodli pro využití markItUpu. Tahle knihovna totiž splňuje a umí právě to co jsme potřebovali. Nejde tu vlastně ani tak o klasický wysiwyg, ale spíše jen o upravenou textareu, kde text vidíte i s formátovacími tagy.
MarkItUp toho sice neumí tolik jako výše zmiňované komponenty, ale to co umí, umí opravdu dobře. Tahle textarea "na steroidech" zvládá několik typů formátování. Počínaje klasickými HTML tagy přes BBCode a dokonce i Wiki syntax. Nastavení formátovací syntaxe je spolu s dalšími úpravami jednoduché a prakticky stačí editovat jediný file. JS kód celé komponenty je přehledný a umožňuje dostatečnou flexibilitu.

Pokud ve své aplikaci chcete uživatelům povolit jednoduché formátování a zároveň nechcete použít klasické wysiwyg komponenty, zkuste MarkItUp. Já toto řešení v Projectialu využil. Uvidíme, zda to bude řešení správné...

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?