sobota 2. července 2011

Jaké služby a aplikace využít při týmové komunikaci na projektu a nezbláznit se?

Na aplikaci Projectial (projektové řízení a time management) už nějakou tu dobu pracujeme. Momentálně sice sdílíme (i) společné prostory, ale od začátku vývoje tomu tak nebylo. A i kdyby bylo, stejně bychom pár užitečných aplikací či služeb pro vzájemnou komunikaci a snazší orientaci na projektu využili. Po čem a kdy tedy sáhnout?

GTalk či jiný IM, Skype - Základní komunikační kanály, které sice nejsou při pozdějším dohledávání toho, kdo co blbě pochopil a kdo co pos... tak dokonalé jako odeslané emaily, ale aktuální problémy se s jejich pomocí dají okamžitě zažehnat. Doporučuji zvolit si jeden IM pouze na pracovní komunikaci...vyhnete se tím guláši důležitých informací a vtipných poznámek a videí :)

Email - Po tom, co zjistíte, že návody na rozchození SpringSource Tools se v změti neuchopitelné komunikace v Mirandě a ostatních komunikačních kanálech někde ztratili, jistě s radostí využijete starého dobrého emailu.

Dropbox - Skvělá utilitka na sdílení obsahu, který se s přibývajícím množstvím úspěšně ztrácí v dosud pohodlné emailové konferenci. Nic proti emailu, ale desátá verze upraveného dokumentu spolu s několika dalšími projektovými soubory a stovkami jiných neprojektových (o to vtipnějších) emailů se dropbox nesmírně hodí!

GoogleDocs - Aneb tam, kde Dropbox selže, nebo tam, kde selže počítač a mozek si pak nepamatuje přihlašovací údaje. Prozření, že je neví ani FireFox se dostaví záhy! GoogleDocs je dokonalá služba, která kromě toho, že zdarma nahradí Windows kancelář, umožňuje real-time sdílení a update jednotlivých dokumentů. GDocs jsou dokonce tak chytré, že i když se snažíte sebevíc, ten dokument vás vzájemně přepsat prostě nenechají ;)

Bug Tracker (Mantis) - Když zjistíte, že desítky minut denně hledáte ve změti informací v různých kanálech tu větu, kde vám kolega tvrdí, že úspěšně opravil to co jste po něm chtěl v tom mailu ze včera a přesto to funguje jinak nebo vůbec, nezbyde vám nic jiného něž se uchýlit k používání nějakého Bug Trackeru. V našem případě to je Mantis. Od té doby co máme doma mantis, nás brouci netrápí!

Verzovací systém (Git) a želvička TortoiseGit - Když už tedy myslíte něco fakt vážne, nebylo by dobré si při sdílení dat vzájemně přepisovat kód (i kdyby třeba někdy chuť byla). Verzovací systém je tedy nutností. Navíc s každým dalším "pushem" na server máte pocit, že jste zas o krok dál ;) ...je to ale, jen pocit...

Určitě je toho ještě více co nám pomáhá s interní komunikací, ale buď nám to pomáhá tak dobře, že si ani neumím představit, že se jedná o aplikaci a né o běžnou součást nás samých a nebo nic.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?