čtvrtek 1. listopadu 2012

Když se maká na svém, prachy netřeba...

Více než čtvrt roku jsem teď na full time zamakal na Informuji.cz. To jsem kvůli Projectialu totiž trochu zanedbával. Už delší dobu jsem měl v hlavě nový koncept a směr, kterým chci Informuji.cz tlačit. Před pár měsíci se mi uvolnili ruce i mysl a mohl jsem do toho konečně šlápnout...

Techno - logie kterou jsem používal?
Kvůli vychytávkám, které jsem do nové verze chtěl protlačit a kvůli komentářům a podnětům, které jsme dostávali od návštěvníků a čtenářů starého informuji, jsem musel začít opět od 0. Nešlo totiž o pouhý redesign a překreslení šablon... Ne, vše jsem psal znovu. V PHP jsem za bídného červa, ale přece jen jsem se alespoň trochu snažil a více-méně je kód napsaný v "pseudo" objektech. :)
Popravdě mi ale o kód vůbec nešlo, jen jsem se snažil si trochu ušetřit práci a připravil si tak několik tríd na práci s formuláři apod... 

3 měsíce klení a proklínání se
Tuhle srandu s novým Informuji jsem si odhadnul na měsíc práce. Chtěl jsem totiž původně jen trochu poladit grafiku, která byla za ty tři roky provozu už trochu omšelá. Nojo, ale jak už to tak bývá u mě zvykem, nabalilo se do toho mnohem více než jen úprava grafiky a celé to trvalo déle než 3 měsíce. Za tu dobu jsem přišel o spoustu zajímavých akcí, výstav, vlasů a nervů... kolikrát já jsem si jen v posledních měsících sypal popel na hlavu za to, co jsem si to vymyslel za blbost :)
Kolikrát jsem si říkal, proč já vůl raději před těma rokama nezaložil ekonomickej magazín? To jsem teď mohl jezdit v pořádným bouráku a svýho starýho zrezlýho Nissana bych se už dávno zbavil... Nojo, ale já holt zůstal u kultury... a auta z roku 98 :)

Pozitiva to prý také mělo...
Ačkoliv jsem si v posledním roce užil s Informuji a vším tím okolo spoustu "legrace", opovržení, nepochopení a předsudků, jsem rád, že jsem vydržel a stále té české kultuře věřím.
Na otázky proč to dělám, když mi to nedává žádné peníze už neodpovídám... lidé, kteří tyhle otázky pokládají mi za odpověď nestojí.
Raději se potkám s lidma, kteří jsou napojeni na stejnou kulturní notu a využiji jejich entuziasmu k tomu, abych se zdokonalil nebo využil svou kreativitu. Kromě toho, že potkávám zajímavé lidi, navštěvuji inspirativní místa, vernisáže, výstavy a koncerty, stále rozvíjím své myšlení a rozšiřuji si obzory... prostě tohle peníze nenahradí!

To je můj dovětek a pár slov k novému Informuji. Snad se Vám bude líbit stejně jako mě! A když ne, tak si to nechte pro sebe...

1 komentář:

  1. Web vypadá fajn, i když se v něm dost těžko vyznám.
    Můžu se zeptat, odkud berete ty programy kin?
    Díky za informaci

    OdpovědětSmazat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?