čtvrtek 20. listopadu 2014

O tom, jak bojujume s trollem...

Od založení Informuji.cz se k nám postupně přidávají dobrovolní redaktoři. Většinou studenti, kteří si mohou psaním pro kulturní magazín udělat zajímavou praxi a pořádně se vypsat. Jelikož projekt vznikal a dál roste hlavně díky "dobrovolnické" práci, kterou na něm všichni odvádíme, nemůžeme redaktory platit. Ti však u nás kromě praxe a referencí dostávají benefity jiné. Z většiny redaktorů se stali naši dobří přátelé a s většinou nikdy žádný problém nebyl a nebude.

Bohužel se vždy najde nějaká ta výjimka, o které je i tenhle článek. Berte ho tedy jako malé varování a ukázku toho, jak podivní někteří lidé mohou být.

Jeden z našich externích redaktorů, konkrétně Lukáš Loužecký (používá jméno Lukáš Louluk Loužecký), který pro Informuji.cz psal více-méně nekonfliktně několik let, se před pár týdny začal chovat "divně". Nenesl dobře, že jeho články (když je s námi přeci tolik let) musí projít před publikací korektorským kolečkem a jsou (nebo nejsou) publikovány až na základě rozhodnutí korektora. Má to tak každý. Ano, dříve tomu tak nebylo, ale tím, jak rosteme, rostou i požadavky na kvalitu článků.

Pominu teď to, jak Lukáš v posledních e-mailech komunikoval s kolegyní Lenkou a posunu se o týden dál, kdy vše vyvrcholilo tím, že mu korektor nevydal "vlezdoprdeláckej" článek o Ewě Farne. Následoval Lukášův ostrý a vulgární útok na korektora, na Lenku a nakonec i na mě. (Pro ilustraci něco málo z konverzace mezi Lukášem a korektorem Michalem)

Sled odpovědí / e-mailů mířený na našeho korektora
Rozhodli jsme se tedy s Lukášem Loužeckým okamžitě ukončit spolupráci. Napsal jsem mu, myslím, slušný e-mail a za Informuji.cz se s ním rozloučil. Bohužel, Lukáš, jak se ukazuje, tuto situaci neunesl a od té doby se snaží zdiskreditovat a pošpinit jméno Informuji.cz. To jsem nemohl nechat bez odezvy a tímto článkem proto jeho "prasárny" zveřejňuji.

Ukončení spolupráce a následná Lukášova odpověď :)
Na státní svátek 17. listopadu poslal Lukáš Loužecký většině redaktorů podvodný a hanlivý e-mail, ve kterém jednal mým jménem a jménem Informuji.cz. Pod rouškou anonymity si založil e-mailovou adresu informuji@post.cz a poslal každému perzonalizovanou zprávu o tom, že s ním ukončujeme spolupráci (obrázek níže). Tyto e-maily pak "hloupě" posílal ze svého počítače a náš administrátor je tak lehce spároval právě s Lukášem Loužeckým :) Navíc pod touto identitou začal poškozovat i samotný server Informuji.cz, kdy do komentářů pod jednotlivé články dopisoval pomluvačné zprávy.

Lukáš Loužecký posílá 17.11. falešné e-maily jednotlivým redaktorům

Jak jsem psal výše, původně jsem neměl v plánu se s Lukášem jakkoliv dále zdržovat, ale situace z posledních dnů mě přiměla zveřejnit toto varování. Směřuji ho především do redakcí podobných magazínů a lidem, kteří se snaží něco dělat. Vím, jak těžké je kormidlovat "komunitní" web, a proto vás chci varovat před podobnými Lukáši (Louluk) Loužeckými!  

1 komentář:

  1. Jsem zvědavej kdy pochopíš, že tímto článkem si děláte pouze ostudu sami sobě. Ve snaze pošpinit mě se sami ukazujete ve špatném světle. A ano já s většinou článku vlastně souhlasím. Ano nelíbilo se mi, že korektor naprosto nesmyslně měnil myšlenku celého článku. Ano chtěl jsem dodělat rozdělanou práci, což jste mi neumožnili. K některým tvým dětinským formulacím se vůbec vyjadřovat nebudu a ten závěr ani nemá smysl komentovat...Jsi fakt frajer Miro

    OdpovědětVymazat

Máte k tomu něco? Napište to...

Jsem i na Twitteru...

Co se tu také čte?